Mateřská dovolená
Tato masáž patří mezi výborné regenerační prostředky. Pomáhá při léčení nežádoucích stavů, jako je nespavost, stres, bolesti hlavy či problémy s pohybovou soustavou. Masáž dokáže výrazně ulevit od bolesti zad a předejít tak vážnějším stavům. Využívá schopnosti vhodně zvolených po sobě jdoucích hmatů ke zlepšení prokrvení a odplavování škodlivých látek.
Lymfatická masáž, je jemná masážní technika, jejímž cílem je zlepšení kvality lymfatického oběhu a urychlení odtoku lymfy z podkoží zpět do krevního oběhu. Krevní oběh nese nečistoty a toxické látky do filtračních orgánů jako jsou např. ledviny, játra, které tyto látky z těla vyloučí přirozenými cestami. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tělo zadržuje vodu. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Tato lymfatická masáž se provádí jemnou a přesně určenou technikou. Manuální lymfodrenáž odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační.
Jako důležitý prostředek lidového léčitelství se masáž osvědčila u lidí psychicky a fyzicky vyčerpaných. Masáž se může aplikovat při stavech neklidu, nervového vypětí a migrénách. Med léčí i naší kůži, regeneruje a hydratuje suchou pokožku. Díky svým antibakteriálním a antibiotickým účinkům jej můžeme aplikovat na špatně hojící se ranky, odřeniny, popáleniny.
Je velmi účinná masáž v boji proti celulitidě a únavě nohou, formování postavy a zlepšení pokožky. Celulitida se projevuje především u žen a to díky odlišnému uspořádaní podkožního vaziva než je u mužů. Celulitida se vyskytuje i u velmi štíhlých žen. Tato speciální masáž má za účel působení na tukové buňky a stimulování podkožní struktury pro lepší podkožní metabolismus a zlepšení odtoku nežádoucích látek. Po anticelulitidové masáží se provede zeštíhlující ozónový zábal, který zlepší krevní oběh a zbaví tělo toxických látek.
O blahodárném účinku drahých kamenů při masážích věděli lidé již před 5.000 lety. Masáže prováděné pomocí teplých kamenů byly oblíbené již u starých Inků, Mayů, v Mezopotámií, v Číně a u Indiánů. Lávové kameny mají vysoký terapeutický a relaxační účinek.
Reflexní terapie je přibližně 5000 let stará metoda péče o zdraví. Vznikla ve východní Asii. Pracuje s reflexními body, které se nacházejí na celém těle, nejčastěji se ale využívají reflexní plošky nohou. Původním úkolem reflexní terapie byla prevence, dnes je však hojně používána především k léčbě. Nejlepší reflexní terapie je bosá chůze venku. Kromě preventivní funkce pomáhá řešit akutní i chronické problémy, lze ji využít jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.
Indická masáž hlavy se praktikuje v Indii jako součást ajurvédského učení a je známá víc než tisíc let. Odstraňuje každodenní stres, bolesti hlavy, očí, napětí v ramenou, v krku a šíji, zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky i psychicky harmonizuje organismus.
Protimigrénová masáž pomáhá při bolestech hlavy a migrénách. Jedná se o vysoce relaxační a komplexní masáž šíje, hlavy a ramen. Působením na citlivé body dochází k uvolňování bolesti. Tato masáž je prospěšná pro odstranění únavy a při nespavosti. Přispívá k uvolnění celého nervového systému. Dále uvolňuje svaly krční páteře a odstraňuje energetické bloky. Prospěšná bývá i při jakékoli nerovnováze těla a mysli. Slouží jako prevence bolesti hlavy. Ztuhlost šíjových svalů bývá důsledkem sedavého zaměstnání či nadměrného stresu. Příčinou však může být i prochlazení nebo nadměrná zátěž. Ztuhlé svaly pak mohou způsobit bolesti hlavy a celkově působit na rovnovážný stav klienta.
Protimigrénová masáž probíhá vsedě a nepoužívají se při ní oleje. Důkladně se masírují ramena a šíje, následně dojde k protahování svalů a postupného uvolňování krční páteře.
Dornova metoda je jemná manuální terapie, při jejíž aplikaci jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny do původních správných poloh. Děje se to dynamicky, za aktivní spoluúčasti klienta. Při správné aplikaci cviků dochází k okamžitému uvolnění napětí, blokád a to převážně v oblasti kyčlí, kolen, kotníků, páteře, ramen, loktů a prstů. Úspěšně působí na psychický stav klienta za předpokladu jeho aktivní spolupráce a pravidelného cvičení podle pokynů terapeuta. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomoci jemného tlaku rukou terapeuta. Přitom terapeut nikdy nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím, je tato metoda bezpečná.
Všichni máme na těle oblasti svaloviny, vykazující různé stupně kontrakce. Při chronické kontrakci svalu dochází v konečném důsledku k ovlivňování dalších aspektů, jako například krevního oběhu, odtékání lymfy či inervace. Dá se tedy říci, že kondice svalů úzce souvisí s naším celkovým zdravotním stavem. Jedním z mnoha faktorů, jež mohou přispívat k bolesti a dysfunkci svalů, je existence tzv. spoušťových bodů, vyskytujících se na napjatých pruzích kosterního svalstva a přidružených fasciích. Ústředním článkem úspěšného zhodnocení stavu klienta i pomoc při odstraňování myofasciální bolesti je pohmatové (palpační) vyšetření svalů. Každý spoušťový bod je při stlačení bolestivý.
Fundované doteky mají uvolňující a uklidňující účinky. Zlepšuji funkci postiženého svalu, odstraňují bolest a obnovují funkční rozsah svalu.
Lymfatická masáž dolních končetin + klasická masáž nohou
Antistresová masáž (ramena,šíje,vlasová část hlav) + lymfatický masáž obličeje
Medová masáž zad + masáž dolních končetin se zábalem